MUZEUM BURSZTYNU

Podczas zwiedzania Muzeum Bursztynu w centrum Łeby poznamy historię bursztynu i na własne oczy zobaczymy wielkie mamuty. W muzeum znajdują się 4 sale dla zwiedzających: Las bursztynowy, Epoka lodowcowa, Sala inkluzji oraz Bursztynowa komnata.

MUZEUM MOTYLI

Ekspozycja prezentuje około 4500 okazów, oraz bardzo bogatą kolekcję przedmiotów użytkowych związanych z motylami i owadami. Poza motylami na wystawie w centrum Łeby można obejrzeć cały przekrój owadów występujących w Polsce.

MUZEUM EROTYKI

Muzeum w centrum Łeby jest jedynym w Polsce i jednym z nielicznych muzeów erotykiw Europie. Można w nim obejrzeć przedmioty erotyczne ze wszystkich kontynentów. Są tu między innymi: chińska porcelana, indyjskie płaskorzeźby, japońskie obrazy shunga, perskie miniatury, peruwiańska ceramika itp.

MUZEUM WYRZUTNI RAKIET

Muzeum znajduje się w obrębie Parku Słowińskiego, na terenie dawnego niemieckiego poligonu doświadczalnego, na którym testowano prototypy rakiet dalekiego zasięgu. Historię poligonu prezentuje przewodnik w cenie biletu. Warto obejrzeć liczne galerie oraz wejść na wieżę widokową.

MORSKIE REJSY PASAŻERSKIE

Żegluga Pasażerska Łeba to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Oferowane są rejsy dwoma statkami: Denegą oraz Gryfem. Na statku Denega dodatkowych atrakcji dostarczy Państwu pirat Criss Sparrow, który zaraża wszystkich swoją energią i dobrym humorem. Statki odpływają z kanału portowego.

LATARNIA MORSKA STILO

Latarnia Stilo jest charakterystyczną budowlą o kształcie ściętego ostrosłupa, na szesnastokątnej podstawie. U szczytu latarni znajdują się dwie galerie widokowe i laterna. Konstrukcja ma 33,4 m wysokości i znajduje się w miejscowości Sasino.

MUZEUM WSI SŁOWIŃSKIEJ

We wsi Kluki zachowało się wiele pozostałości życia dawnych mieszkańców tych ziem tzw. Kaszubów Łebskich. Kluki położone są w centrum Słowińskiego Parku Narodowego. Muzeum ratuje kulturę materialną dawnej ludności kaszubskiej.

Facebookinstagram